Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nasza oferta

Modern

Historia modern rozpoczyna się w podobnym punkcie, co historia tańca współczesnego – od otwartego sprzeciwu Isadory Duncan przeciw sztywnym regułom widowisk baletowych. Bardzo ważnymi postaciami w rozwoju modern są Ruth St. Denis oraz jej mąż Ted Shawn, którzy założyli szkołę tańca Danishawn.

Modern to przede wszystkim możliwość wyrażenia siebie. Początkowo dla twórców modern najważniejsze były przekazywane emocje. To ruch jest przekazem, a nie emocje tancerzy. Styl kształtuje piękną sylwetkę, pozwala wypracować koordynację i świadomość ciała. Punktem wyjścia dla stylu modern jest technika klasyczna. Odbiega on jednak od sztywnych reguł baletu. Tancerz ma możliwość poruszania się zarówno w pozycji leżącej, klęczącej jak i siedzącej, a jego ruchy cechuje ciągłość. Głównym założeniem staje się przekazanie uczuć bez zbędnej ornamentyki.

Prowadzenie: Dorota Puchowska,Wąsowicz Agnieszka, Kozłowska Monika ,
Grupy wiekowe 4- 5 lat, 6-7 lat, 8-11 lat, 12- 15 la, powyżej 15 lat

Jazz dance

Historia tańca jazzowego ma swój początek w wieku XIX. Choć na przestrzeni lat technika ewoluowała i dziś opiera się w głównej mierze o technikę klasyczną, korzenie swoje ma w tańcach afrykańskich. Prawdziwy rozkwit stylu przypadł na początek XX wieku, za sprawą rosnącej popularności muzyki jazzowej. Jazz przeniknął do musicali, teledysków, widowisk muzycznych.

Cechami charakterystycznymi tańca jazzowego jest izolowanie poszczególnych części ciała, którymi porusza się w różnych płaszczyznach i różnym tempie. Podstawą są w nim jedynie dwa elementy: rytm i policentryzm. Ruch wykonywany jest na różnych poziomach: na stojąco, w przysiadzie, na leżąco. Może być gwałtowny i szybki, ale też płynny i wolny. Technika jazzowa doskonale rozwija wszystkie grupy mięśniowe, poprawia ogólną sprawność ciała, gibkość oraz elastyczność.

Prowadzenie: Wąsowicz Agnieszka,, Dorota Puchowska, Kozłowska Monika
Grupy wiekowe 4-5lat, 6-7 lat, 8-11 lat, 12- 15 lat, powyżej 16 lat

Taniec nowoczesny

Celem nauki Tańca Nowoczesnego jest przede wszystkim zainteresowanie uczestników różnymi stylami. W ramach tych zajęć można poznać: Funky, Street Jazz, Hip-Hop i elementy innych, nowych technik. Główną część zajęć stanowi nauka układów tanecznych. Taniec nowoczesny jest bardzo dynamiczny. Dba o rytmikę i dokładność wykonywanych ruchów. Poprawia koordynację i pamięć ruchową oraz niesie ogromny ładunek pozytywnej energii. Każde Dziecko znajdzie w nim coś dla siebie.

Prowadzenie: Marta Janiak
6-7 lat, 8-11 lat, 12- 15 lat i powyżej 16 lat

Street dance

Młodzież i dzieci: Połączenie różnych technik stylów ulicznych - hip hop new style i oldschool, house, popping i locking. Podstawy technik oraz choreografie przenoszące Nas na ulicy Nowego Jorku.

Prowadzenie: Marta Janiak
6-7 lat, 8-11 lat, 12- 15 lat i powyżej 16 lat

Hip Hop

Hip hop to nie tylko styl tańca, to cała kultura, która powstała w latach 70. XX wieku w Nowym Jorku. Wraz z muzyką (DJ Kool Herc), powstawały też inne filary hip hopu. Jednym z nich jest b-boying, jednak taniec hip hop ma dla tej kultury nie mniejsze znaczenie. Jest to styl, który powstał w klubach Bronxu, skąd został przeniesiony na sale treningowe.

Charakterystyczną cechą stylu hip hop jest ciągła praca nóg ugiętych w kolanach. W tańcu tym, jak w jazzie, bardzo ważne są izolacje poszczególnych części ciała. Ruch może być kreowany w sposób dowolny – może być gwałtowny, synkopowany, ale też płynny i ciągły. Hip hop dzieli się na old school i new school, choć ze względu na ciągłą ewolucję tego stylu, granica jest dość płynna. Na hip hop składa się bardzo wiele technik, m. in. locking i popping.

Prowadzenie: Marta Janiak
6-7 lat, 8-11 lat, 12- 15 lat i powyżej 16 lat

Video Clip Dance

Świetna alternatywa dla miłośników i amatorów tańca - gorąca mieszanka wszystkich stylów tanecznych - Street Dance, Pop i Jazz, w choreografiach tworzymy swego rodzaju „teledysk” przenosząc się prosto na nowojorski Broadway, wzorując się na konkretnych video clipach, artystach lub innych motywach przewodnich. Potężna dawka energii i wariacje taneczne na parkiecie gwarantowane!!!

Prowadzenie: Marta Janiak
Młodzież,Dorośli

CONTEMPORARY (współczesny)

Taniec oparty na idei baletu pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, itp. W latach 70. XX wieku za sprawą Piny Bausch powstał teatr tańca, opierający się o technikę tańca współczesnego. Prekursorką tańca współczesnego była Isadora Duncan, która jako pierwsza wystąpiła na scenie boso. Nie miała też na sobie paczki – tradycyjnego stroju baletnicy, a zwykłą tunikę. Stało to się na przełomie wieku XIX i XX. Na taniec współczesny składa się wiele technik, m.in. Marthy Graham. .

Taniec współczesny kształtuje w tancerzach świadomość własnego ciała, która przydaje się nie tylko na parkiecie. Taniec współczesny, choć odchodzi od sztywnych reguł baletu, niejednokrotnie posługuje się terminologią techniki klasycznej i wykorzystuje jej ćwiczenia. Bardzo dużo tańczy się na podłodze. Mówi się nawet, iż podłoga jest tym dla tancerza współczesnego, czym drążek dla baletnicy. Duży nacisk kładziony jest też na emocje, szczególnie gdy mowa o teatrze tańca. Tancerze poprzez ruch starają opowiedzieć różnorodne historie.

Prowadzenie: Dorota Puchowska
Dzieci od lat 11,Młodzież i Dorośli

Wynajem sali na treningi taneczne

W terminach wcześniej uzgodnionych oferujemy Państwu możliwość wynajęcia sali na treningi taneczne. Wynajem odbywa się zawsze w obecności osoby zatrudnionej w R&D Studio Tańca SPIN w godzinach wolnych od zajęć.

Mała sala 80m2- 50 zł/h
Duża sala 120 m2 – 70 zł/h

Lekcje indywidualne to rozwiązanie dla Was!

Program lekcji indywidualnych zostanie dostosowany do Waszych potrzeb i dyspozycyjności. Z naszymi instruktorami szybko i efektywnie nauczycie się tańczyć Oferujemy lekcje indywidualne dla każdego.

Cena 50 zł godzina zajęć – również zajęcia przed południem

Szczegóły można uzgodnić telefonicznie pod numerem: 607 721 550

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem